I tento rok se sjelo mnoho černých a červených pásků, snad už tradičně, do kampusu Brněnské vysoké školy, aby se účastnily celorepublikového technického semináře. Jako vždy seminář začal slibem Taekwon-do, letos však bez velmistra Hwany Ho-yonga (IX.DAN), který se musel zhostit svých povinností v zahraničí a byl tak mimo – ve Vídni, na zasedání výkonného výboru ITF. Všechny 3 bloky semináře tak vedli naši čeští instruktoři…

První blok (10:00 – 12:00) se věnoval základním technikám, technickým sestavám a teorii. Byli jsme rozděleni na 2 skupiny

  • do I.DANu – skupinu vedl sahyun Martin Zámečník (VII.DAN) a Milan Prokeš (VI.DAN)
  • od II.DANu – skupinu vedl sahyun Rostislav Kaňka (VII.DAN) a Ondřej Vrábel (VI.DAN)

Následovala dvouhodinová pauza na oběd. Členové reprezentace se však museli ještě na chvíli zdržet, aby pomohli s propagací tohoto krásného bojového umění a předvedli tak část ze své přípravy a dovedností.

Odpoledne (14:00-16:00) proběhl druhý blok semináře, zaměřený na sportovní boj. Skupiny zůstaly rozdělené tak jak byly s menší obměnou. Tentokrát skupiny vedli instruktoři Jan Mraček (V.DAN), Aleš Vyzrál (IV.DAN), Jan Chaloupka ml. (IV.DAN) a Hana Šiveňová-Hanousková (III.DAN) – šéftrenér a trenéři reprezentace. Postupně se prošlo od základů boje, jako je správný postoj a správné provádění vybraných technik, až ke kombinacím a otočkám, které budou od příštího roku povinné i na tuzemských závodech.

Tím seminář pro většinu účastníků skončil… Někteří prchli rovnou domů, někteří ještě zůstali a „doladili formu“ na nedělní danové zkoušky. Tímto přejeme hodně štěstí u zkoušek!

Držitelé čtvrtého danu zůstávali ještě na 3-tí blok, kde se věnovali vysokým a obtížným sestavám, jako je Moon Moo tul.

 

Chcete-li se podívat na pár fotek nebo videí, navštivte FB page pražské školy Sonkal, kteří si nezapomněli přivést patřičnou výbavu.

img_0758

Národní seminář (10.12.) 2016